person_outline
phone

Травневий номер «FoxyLit - україномовний літературний журнал» (№15)24 лютого 2022 року – дата, яка змінила все. Світ поділився на «до» та «після». «До» ми спокійно готували номери, робили переклади, проводили інтерв’ю. Та навіть інтерв’ю з Анастасією Сакраль, дівчиною, що сьогодні на обкладинці, ми підготували ще за місяць до початку війни. Питання, які були актуальними у той час, зараз… ні, не втратили актуальності, просто ситуація змінилася. Але Анастасія не відмовилась від публікації інтерв’ю.
«До» ми навіть відправляли свої номери до Росії. Так, половина друкованих номерів йшла до Росії. Лише 30% наших номерів реалізовувалися в Україні. Решта 20% по всім іншим країнам. Зараз це виглядає нереальним, але за тиждень до війни ми відправили останню партію посилок. Вони дісталися своїх адресатів вже після початку бойових дій.
Все це було «до», а зараз настало «після».
«Після» - це коли ти кожного дня телефонуєш рідним та знайомим у різні куточки України та радієш, що вони живі та здорові.
«Після» - це коли замість підготовки нових номерів, ти збираєш кошти на підтримку тих, в чий дім прийшла війна. Так, вона зараз в кожному домі України, але є ті, хто втратив свою домівку. Саме таким людям ми й домотаємо. Ми вдячні всім авторам та читачам, які відгукнулися на наш поклик. Ми допомагаємо біженцям запорізької області; нашим авторам, зокрема Карині Войтюк, яка чекає дитину. Насправді заявок на допомогу дуже багато. Тому ми просимо вас долучитися до допомоги. Всі реквізити вказані на сайті. Дякуємо вам.
Але не лише наша редакція встала до лав волонтерів. Оксана Манько, Євгенія та Ксенія Дериземля, Інна Нюсьман. Наші автори, так само як й тисячі інших українців, стали до лав армії волонтерів. Разом ми сила!
Наостанок декілька слів про подальшу долю журналу: ми продовжуємо працювати! Так, війна змінила нас. Ми скасували обов’язкове правило про придбання друкованого примірки при публікації. Ми більше не приймаємо на публікацію твори на інших мовах, які треба перекладати на українську. Зараз ми публікуємо всіх безплатно. Так є зараз. Як буде після перемоги ми ще не знаємо. Так я й не знаємо коли вийде наступний номер. Як тільки ми заповнимо номер на 100% ми його випустимо, але коли це буде – ми не знаємо. Зараз головне перемогти й ми все для цього робимо! У кожного свій фронт!
Миру вам та перемоги!

З повагою, команда «FoxyLit»Переглядів:44
Всього коментарів: 0
avatar