person_outline
phone

FoxyLit - україномовний літературний журнал. КВІТЕНЬ 2025 / №39



Вітаю!

Сьогодні на обкладинці нашого видання Олена Панаріна. Олена народилася 14 квітня 1997 року в красивому, світлому, мальовничому місті Харкові, що розташований на сході України. Вірші вона почала писати ще в дитинстві, і це захоплювало її. У 2018 році вперше опублікувала свої твори у збірках: «Вірші і я», «Стіхія. Том 2» та деяких інших. Поезія для Олени — це неоціненний скарб і джерело натхнення. Це свобода, можливість відчути щось уперше, своєрідний бальзам, за допомогою якого можна вилікувати як власну душу, так і душі інших.
Поговоримо про жінок. І не тільки в літературі. 8 березня, у день боротьби жінок за рівні права, ми відкрили збір спільно з «Arm Women Now» на придбання жіночих бронежилетів. Так, треба було відкрити допоміжну банку, але я не зовсім розібрався у функціоналі «Монобанку». Менше ніж за два тижні ми закрили цей збір! Я вдячний усім хто підтримує збір. Це ви, наші шановні автори та читачі, автори платформи «Аркуш», вітуберка Христя та стрімер Рудий Лис, його проєкт ЛС «Ідіома» (ми торік писали про них) та багато інших добродіїв. Щиро дякуємо вам!
Попереду тільки більше! Ми відкрили прийом творів на збірку «Жінкам від жінок». Ця збірка стане призами (переможців буде декілька) у наступному зборі на 10 000 грн. Кожна авторка може доєднатися до збірки. Просто надішліть свої вірші та невеличку інформацію про себе нам на пошту з поміткою «Жінкам від жінок» та зробіть невеличкий внесок на друк самих примірників. Як тільки ми зробимо збірку – відкриємо збір!
Сучасна війна кинула виклик усьому українському суспільству. Зараз жінка це не тільки мати чи дружина, яка чекає чоловіка з війни. Зараз жінка це воїн, яка нарівні з чоловіка їде в бій. Але жінка в армії стикається з цілим рядом проблем. Це й проблеми зі спорядженням, як через відсутність відповідного до жіночої анатомії бронезахисту та форми, так й через недбалість служб забезпечення. Це й недостатнє забезпечення засобами гігієни, бо міністерство оборони надає лише базові засоби гігієни, а особливості жіночого організму вимагають додаткових засобів. Й, на жаль, гендерна дискримінація та сексуальні домагання. Це дуже важлива та широка тема, яка охоплює як відношення офіцерів та побратимів до жінок військовослужбовців, так й загальне ставлення суспільства до них. З цим ми ніяк не можемо допомогти нашим захисницям, окрім як поширити інформацію про це.
Так чим же ми можемо допомогти? Дати нашим захисницям броню! Жіночий бронежилет це не просто забаганка, це реальна потреба! Жіночі бронежилети відрізняються анатомічним кроєм, який враховує форму грудей, вужчі плечові лямки та звужену талію. Це забезпечує комфорт, правильний розподіл ваги та повноцінний захист. Чоловічий бронежилет може тиснути на груди, обмежувати рухливість і неправильно розподіляти навантаження, що призводить до дискомфорту та зниження рівня захисту.
Це потреба! І ми будемо підтримувати ініціативи по розвитку та придбанню захисту для наших захисниць. Вони боронять нас, ми допомагаємо їм!

З повагою,
головний редактор «FoxyLit - україномовний літературний журнал»
Олександр Маяков

 





Переглядів:22